Truck Petr Bošnakov - 31. 07. 2019

Kolocova desítka…

Konec července se nese mimo jiné ve znamení narozenin Martina Koloce. Dvojnásobný mistr Evropy (1995-1996), první muž v historii truckracingu, který slavil titul jako jezdec i majitel týmu, se pohybuje v nejvyšších patrech motoristických sportu pětadvacet let. Žebříček nejlepších truckerů šéfa Buggyra Academy a mentora týmu Buggyra Racing má pak nepochybně svojí váhu.

David Vršecký (Česko/ Buggyra)

Není to protekce. Ukažte mi jiného jezdce, který vyhrál dva tituly, drží několik světových rychlostních rekordů, dokázal vyhrát třikrát šampionát v Číně a jednou v Indii. Do toho má mimořádný podíl na vývoji závodních speciálů.

Jochen Hahn (Německo/ Mercedes, MAN, Iveco)

Zdárný pokračovatel rodinné tradice. Když někdo vyhraje během osmi let pětkrát šampionát, není co řešit. Během roku dal dohromady vítězné auto. Super práce. Znám jednoho konstruktéra, který přeběhl za tovární podporou, a i když do něj fabrika nasypala spoustu peněz, titulu se nedočkal.

Gerd Körber (Německo/ MAN, DAF, Buggyra, Iveco)

Na konci sezóny 2000 jsem mu řekl, že v následující sezóně může být s Buggyrou ve třídě Super Race Truck klidně poslední, ale pak už musí vyhrávat. Tři roky, dva tituly. Není moc co dodat.

Harri Luostarinen (Finsko/Caterpillar, MAN)

Jako první porazil ve třídě SRT v 90. letech do té doby neporazitelný Mercedes. Jako skoro každému Finovi mu byl pojem životospráva cizí, pak sedl s nepřítomným výrazem do auta a odjel závod bez sebemenší chybičky.

Lutz Bernau (Německo/MAN)

Hodně jsme toho proti sobě najezdili, často na to v tiskovém středisku vzpomínáme. V roce 1997 jsme se hned po startu v Thruxtonu o sebe zahákli šrouby předních kol a přeletěli svodidla. Dostali jsme se za to cenu, Crash roku. Pak Lutz vyhrál dva tituly.

Antonio Albacete (Španělsko/MAN)

Pamatuji jeho začátky, střelec, který dokázal během sezóny rozbít tři auta. Pak se zklidnil a vyhrál tři tituly. I v této sezóně ukazuje, že i po padesátce se dá jezdit na špici.

Markus Östreich (Německo/Mercedes, MAN, Renault)

Nezažil jsem jezdce, který by tak fantasticky pracoval s plynem. Jeho mimořádně silnou disciplínou bylo někoho hezky trefit a pak si hrát na nevinného.

Adam Lacko (Česko/Tatra, MAN, Renault, Buggyra)

Klidná síla. Kdykoli si vzpomenu, jak závodil loni a modlil se, aby se to nedozvěděli doktoři, protože by ho zavřeli do blázince, jde mi mráz po zádech. Vsadím se, že jeho první titul z roku 2017, nebyl určitě poslední.

Markus Bösiger (Švýcarsko/MAN, Buggyra, Renault)

Než jsem přerušil své fungování v Buggyře, dělal jsem na jeho přestupu. Věděl jsem, že když dostane dobré auto, bude vyhrávat. Buggyra mu ho dala, takže vyhrával.

Heinz Werner Lenz (Německo/Mercedes)

Spolu s manželkou Sylvií získal také na můj úkor tři tituly. Díky tehdejší diplomatické síle mercedesu, nemusel moc řešit pravidla. Ale závodit uměl, jednou v Mostě dokonce lítal. Doufám, že příští rok pojede jeho syn Sasha proti mojí Alliyah, rodinný souboj tak bude pokračovat.